Skłonności genetyczne, brak snu, przemęczenie czy przebyte choroby – to tylko jedne z wielu przyczyn występowania cieni pod oczami. Zanim jednak sięgniesz po drogie specyfiki z drogeryjnych półek, wypróbuj naturalne sposoby na zniwelowanie cieni i obrzęków.
Wiele z nich możecie sprawdzić już teraz! Wystarczy podejść do lodówki lub otworzyć półkę w kuchni. Kosmetyki niwelujące cienie pod oczami i obrzęki, możemy przygotować w domowym zaciszu. To zajmuje niewiele czasu, bo na delikatną skórę pod oczami może zadziałać nawet jeden składnik lub połączenie dwóch-trzech składników. Pewnie masz je pod ręką, a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Otwórz lodówkę. Co widzisz? Ogórki, jajka mleko? W zamrażalniku na pewno jest lód a w szafce kuchennej masz pewnie kilka jabłek czy ziemniaki. A wiesz, że z każdy z tych produktów może Ci pomóc w walce z cieniami pod oczami oraz obrzękami?
Ogórek
Nie bez przyczyny, ogórek jest od wielu lat stosowany na cienie pod oczami. Zawiera przeciwutleniacze oraz flawonoidy, które zmniejszają obrzęki, zaczerwienienia i podrażnienia. Wystarczy pokroić go w plasterki, schłodzić w lodówce i gotowe! Teraz przygotuj się na pół godziny relaksu z plastrami ogórka na oczach.
Ziemniak
Dobrą alternatywą dla ogórka będzie surowy ziemniak. Sposób przygotowania okładu na cienie pod oczami jest dokładnie taki sam jak powyżej. Kroimy ziemniak w plasterki, schładzamy w lodówce i trzymamy około 20 – 30 min na powiekach. Innym sposobem jest starcie warzywa na tarce, zawinięcie uzyskanej papki w gazę i nałożenie pod oczy. Ziemniak ma działanie ściągające, usuwa wodę zatrzymaną pod oczami.
Jabłko
Kwas jabłkowy ma właściwości nawilżające, rozjaśniające i zmiękczające. Kroimy jabłko w plasterki, chłodzimy w lodówce i przykładamy na 20 min pod oczy. Efekt? Cienie są zniwelowane a obrzęki zmniejszone.
Mleko
Nieważne czy zwykłe, czy sojowe mleko, ważne, że przynosi ulgę opuchniętym oczom. Do mleka można dodać odrobinę miodu. Zanurzamy waciki kosmetyczne w mleku (ważne, żeby było ono schłodzone!) i kładziemy na pietnaście minut na powiekach.
Herbata
Zielona herbata zawiera garbniki stymulujące krążenie krwi oraz kofeinę, która działa obkurczająco na naczynia krwionośne w okolicach oczu. Zaparzamy 2 torebki herbaty w kubku gorącej wody, następnie wyjmujemy je z kubka i kiedy odrobine systygną, nakładamy je na oczy i trzymamy przez 15-25 minut. Zamiast torebek herbaty, można nakładać na oczy waciki uprzednio zamoczone w herbacie. Zieloną herbatę można zastąpić czarną herbatą lub rumiankiem, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.
Białko jajka
Ubijamy kurze jajko i nanosimy je na okolice oczu. Kiedy wyschnie, będzie miało działanie tonizujące, napinające oraz przeciwzapalne, wyeliminuje nasze cienie pod oczami. Zostawiamy je na skórze na około 10-15 minut, po czym dokładnie spłukujemy.
Miąższ aloesowy
Aloes zawiera 18 aminokwasów, ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Nanosimy odrobinę miąższu na okolice oczu i zostawiamy na 15-20 minut. Skóra staje się nawilżona, podrażnienia są złagodzone a cienie mniej widoczne.
Okład z alg
Algi są idealne do zniwelowania obrzęków i cieni pod oczami. Poprawiają krążenie, nawilżają i regenerują skórę wokół oczu.
Oleje
Olej migdałowy i olej z wiesiołka, przy regularnym stosowaniu mogą znacznie poprawić kondycję naszej skóry wokół oczu. Mają właściwości nawilżająco-odżywcze i poprawiają elastyczność. Po 2-3 tygodniach stosowania, możemy zaobserwować poprawę kondycji skóry wokół oczu a co za tym idzie, cienie stają się mniej widoczne a obrzęki zniwelowane.
Woda różana
Oczar wirginijski
Woda chabrowa
Kostki lodu
Zimna woda
Schłodzone łyżeczki
Idealny kosmetyk znajduje się w Twoim w domu!
Jeśli interesują Cię naturalne sposoby dbania o wygląd, zobacz także wpisy na temat pielęgnacji dłoni, a dokładniej ich wygładzania i nawilżania. Sprawdź także: Jak picie kolagenu ratuje nasze zdrowie.