15 sposobów na cienie pod oczami i obrzęki

sposoby na cienie pod oczami i brzęki

Skłonności genetyczne, brak snu, przemęczenie czy przebyte choroby – to tylko jedne z wielu przyczyn występowania cieni pod oczami. Zanim jednak sięgniesz po drogie specyfiki z drogeryjnych półek, wypróbuj naturalne sposoby na zniwelowanie cieni i obrzęków.

Wiele z nich możecie sprawdzić już teraz! Wystarczy podejść do lodówki lub otworzyć półkę w kuchni. Kosmetyki niwelujące cienie pod oczami i obrzęki, możemy przygotować w domowym zaciszu. To zajmuje niewiele czasu, bo na delikatną skórę pod oczami może zadziałać nawet jeden składnik lub połączenie dwóch-trzech składników. Pewnie masz je pod ręką, a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Otwórz lodówkę. Co widzisz? Ogórki, jajka mleko? W zamrażalniku na pewno jest lód a w szafce kuchennej masz pewnie kilka jabłek czy ziemniaki. A wiesz, że z każdy z tych produktów może Ci pomóc w walce z cieniami pod oczami oraz obrzękami?

Ogórek

Nie bez przyczyny, ogórek jest od wielu lat stosowany na cienie pod oczami. Zawiera przeciwutleniacze oraz flawonoidy, które zmniejszają obrzęki, zaczerwienienia i podrażnienia. Wystarczy pokroić go w plasterki, schłodzić w lodówce i gotowe! Teraz przygotuj się na pół godziny relaksu z plastrami ogórka na oczach.

Ziemniak

Dobrą alternatywą dla ogórka będzie surowy ziemniak. Sposób przygotowania okładu na cienie pod oczami jest dokładnie taki sam jak powyżej. Kroimy ziemniak w plasterki, schładzamy w lodówce i trzymamy około 20 – 30 min na powiekach. Innym sposobem jest starcie warzywa na tarce, zawinięcie uzyskanej papki w gazę i nałożenie pod oczy. Ziemniak ma działanie ściągające, usuwa wodę zatrzymaną pod oczami.

Jabłko

Kwas jabłkowy ma właściwości nawilżające, rozjaśniające i zmiękczające. Kroimy jabłko w plasterki, chłodzimy w lodówce i przykładamy na 20 min pod oczy. Efekt? Cienie są zniwelowane a obrzęki zmniejszone.

sposoby na cienie pod oczami i brzęki

Mleko

Nieważne czy zwykłe, czy sojowe mleko, ważne, że przynosi ulgę opuchniętym oczom. Do mleka można dodać odrobinę miodu. Zanurzamy waciki kosmetyczne w mleku (ważne, żeby było ono schłodzone!) i kładziemy na pietnaście minut na powiekach.

Herbata

Zielona herbata zawiera garbniki stymulujące krążenie krwi oraz kofeinę, która działa obkurczająco na naczynia krwionośne w okolicach oczu. Zaparzamy 2 torebki herbaty w kubku gorącej wody, następnie wyjmujemy je z kubka i kiedy odrobine systygną, nakładamy je na oczy i trzymamy przez 15-25 minut. Zamiast torebek herbaty, można nakładać na oczy waciki uprzednio zamoczone w herbacie. Zieloną herbatę można zastąpić czarną herbatą lub rumiankiem, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Białko jajka

Ubijamy kurze jajko i nanosimy je na okolice oczu. Kiedy wyschnie, będzie miało działanie tonizujące, napinające oraz przeciwzapalne, wyeliminuje nasze cienie pod oczami. Zostawiamy je na skórze na około 10-15 minut, po czym dokładnie spłukujemy.

sposoby na cienie pod oczami i brzęki

Miąższ aloesowy

Aloes zawiera 18 aminokwasów, ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Nanosimy odrobinę miąższu na okolice oczu i zostawiamy na 15-20 minut. Skóra staje się nawilżona, podrażnienia są złagodzone a cienie mniej widoczne.

Okład z alg

Algi są idealne do zniwelowania obrzęków i cieni pod oczami. Poprawiają krążenie, nawilżają i regenerują skórę wokół oczu.

sposoby na cienie pod oczami i brzęki

Oleje

Olej migdałowy i olej z wiesiołka, przy regularnym stosowaniu mogą znacznie poprawić kondycję naszej skóry wokół oczu. Mają właściwości nawilżająco-odżywcze i poprawiają elastyczność. Po 2-3 tygodniach stosowania, możemy zaobserwować poprawę kondycji skóry wokół oczu a co za tym idzie, cienie stają się mniej widoczne a obrzęki zniwelowane.

Woda różana

Kolejnym sposobem na zmniejszenie cieni pod oczami oraz odświeżenie skóry wokół oczu, jest woda różana. Zawiera witaminy A i C oraz flawonoidy, ma działanie przeciwzapalne i odmładzające. Taką wodę różaną można przygotować w domowym zaciszu – wystarczy, że zalejemy płatki róż wodą destylowaną i gotujemy na wolnym ogniu, aż do momentu, kiedy zauważymy, że płatki straciły kolor. Następnie cedzimy płyn, studzimy go i wlewamy do butelczki (najlepiej ze sprayem). W tak przygotowanej wodzie różanej moczymy waciki i nakładamy je na powieki na kilkanaście minut. Wodę różaną można zastąpić wodą lawendową o podobnych właściwościach.

 

Oczar wirginijski

Woda oczarowa może być stosowana na zaczerwienienia oraz obrzęki – słynie ona z właściwości ściągających. Wystarczy namoczyć w niej waciki i potrzymać kilka minut na powiekach.

 

Woda chabrowa

Kolejnym sposobem na zniwelowanie cieni pod oczami i obrzęki, jest woda chabrowa. Ma ona właściwości rozjaśniające, ściągające i obkurczające naczynia krwionośne. Można ją nabyć w aptece lub przygotować w domowym zaciszu, gotując przez 10 minut garść płatków chabrowych w 250 ml wrzącej wody. Kiedy płyn wystygnie, nawilżamy nim płatki kosmtyczne, nakładamy na oczy i trzymamy przez kilka minut.

sposoby na cienie pod oczami i brzęki

Kostki lodu

Żeby pobudzić krążenie krwi wokół oczu i pozbyć się cieni oraz obrzęków, wystarczy użyć kilku kostek lodu. Owijamy je ściereczką i przykładamy na skórę w okolicach oczu przez 10-15 minut. Jest to dość inwazyjna metoda, dlatego należy unikać bezpośredniego kontaktu lodu z oczami.

Zimna woda

Jeśli po przebudzeniu przemywasz twarz wodą, pomyśl o okolicach oczu. Zmocz kawałek chusteczki czy ręcznika w zimnej wodzie i przyłóż pod oczy – zaczerwienie i opuchlizna się zmniejszą.

Schłodzone łyżeczki

Oto łatwy i szybki sposób na poradzenie sobie z cieniami pod oczami oraz obrzękami: chłodzimy w lodówce łyżeczki i przykładamy je do skóry pod oczami. Dzięki temu zmniejszy się opuchlizna.

 

Idealny kosmetyk znajduje się w Twoim w domu!

Niektóre kobiety wybierają kosmetyki naturalne, inne decydują się na usuwanie zmarszczek pod oczami czy eliminacje cieni za pomocą kosmetyki estetycznej czy w gabinetach kosmetycznych. A jaki jest Twój sposób na zadbanie o okolice oczu? Pamiętajcie, że z produktów, które macie w swoim domu, można wyczarować wiele kosmetyków, nawet do stosowania na cienie pod oczami. Zanim zainwestujecie w produkty drogeryjne, spróbujcie zadbać o siebie dzięki kosmetykom naturalnym, które można przygotować w domowym zaciszu. A jakie są Wasze sposoby na cienie pod oczami i obrzęki? Podzielcie się nimi w komentarzach!

 

Jeśli interesują Cię naturalne sposoby dbania o wygląd, zobacz także wpisy na temat pielęgnacji dłoni, a dokładniej ich wygładzania i nawilżania. Sprawdź także: Jak picie kolagenu ratuje nasze zdrowie.